Laddar

Atria Pepparbiff med Pannstekt Potatis 350g
Alla Atria produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pepparbiff med pannstekt potatis är en kraftig färdigrätt som du kan värma i mikrovågsugn. I Atria Pepparbiff med pannstekt potatis ingår en rejäl…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
köttfärsbiff 41 % (kött (svin, nöt), vatten, kryddor (bl.a. svartpeppar), skorpsmulor (VETE), SOJAPROTEINPRODUKT, joderat salt, aromer. Kötthalt av köttfärsbiff 61 %. Svin- och nötköttets ursprung Finland), kryddad potatis 27 % (potatis, laktosfri SMÖR, rapsolja, potatisflinga, joderat salt, kryddor (paprika, svartpeppar)), pepparsås 20 % (vatten, laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, modifierad majsstärkelse, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färg sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), joderat salt, socker, aromer, kryddor (rosé-, grön-, svart-, vit-, kryddpeppar, vitlök), färg E 150c), morot
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 674 kJ / 161 kcal |
| Fett | 9,1 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


