Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Morot ger smak åt dessa traditionella plättar. Morotsplättar stekta i gjutjärnspanna smakar bra för hela familjen. Morotsplättarna kan serveras med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
morot 38 % (Finland), VETEMJÖL, vatten, ÄGG från frigående höns (Finland), KORN-, VETE- och risstärkelse, margarin (rapsolja, salt), socker, dextros, VETEFIBER, joderat salt, solrosolja, VETE- och MJÖLKPROTEIN, jäsningsmedel (E 450, E 500), kryddor (bl.a. muskotnöt), aromer
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850056685
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 656 kJ / 156 kcal |
| Fett | 5,1 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 0,84 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
