Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Atria Filébiff av Gris med Lätt Pepparsmak 700g
Alla Atria produkterUngefär7,49 €
Vertailuhinta 10,70 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den mjuka peppriga ytterfilén av gris är en enkel och säker, milt smaksatt grilldelikatess av spannmålsgris. Förutom grill, passar även för…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
ytterfilé av svin (71 %), vatten, rapsolja, dextros, maltodextrin, kryddor (bl.a. svartpeppar, paprika, koriander, rosépeppar), surhetsreglerande medel (E 326, E 262, citronsyra), joderat salt, solrosolja, antioxidationsmedel E 331, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), aromer, emulgeringsmedel solroslecitin, modifierad majsstärkelse, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat). Svinköttets ursprung Finland.
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800031151
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 628 kJ / 150 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 3,2 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


