Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Grisytterfilébiff Ranch är en ytkryddad smakklassiker från fläsk. Tre filébiffar i paketet. Märkningen antibiotikafri i produktens förpackning…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
ytterfilé av svin (81 %), vatten, rapsolja, kryddor (bl.a. tomat, paprika, vitlök, persilja, svartpeppar, cayennepeppar), surhetsreglerande medel (E 326, E 262, citronsyra), joderat salt, aromer, socker, dextros, antioxidationsmedel E 331, modifierad majsstärkelse, förtjockningsmedel xantangummi. Kraftigt saltad. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800014857
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 674 kJ / 161 kcal |
| Fett | 8,8 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 2,7 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


