Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kassler dvs. halsbit av gris blir bäst om den långkokas eller skivas och steks snabbt. Tärnad kassler smakar i sin tur saftig i grytor och karelsk…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött
Kontaktuppgifter
Atria Suomi OyPL 900, 60060 ATRIA
EAN
2002198100003
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 795 kJ / 191 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,15 g |
| Kalcium | 7,6 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 270 mg |
| Fosfor | 158 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

