Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ytterfilé av gris är ett mångsidigt benfritt kött som lämpar sig för tillredning i grill, ugn och stekpanna. Ytterfilén kan tillredas enligt smak…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svin ytterfilé
Kontaktuppgifter
Atria Suomi OyPL 900, 60060 ATRIA
EAN
2002201200003
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 581 kJ / 139 kcal |
| Fett | 5,8 g |
| - varav mättat fett | 2,2 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0,15 g |
| Kalcium | 7,7 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 300 mg |
| Fosfor | 170 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

