Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Naturell ytterfilé av gris är ett okryddat och otroligt mångsidigt kött som kan tillredas hel eller till biffar. Lämpar sig såväl för grill, ugn som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svin ytterfilé
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378205700000
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 702 kJ / 168 kcal |
| Fett | 9,5 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,15 g |
| Kalcium | 7,7 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 300 mg |
| Fosfor | 170 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

