Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Röd länkkorv av finsk spannmålsgris och nötkött är en traditionell och läcker korv med lättskalat skinn. Den blir läcker gräddad i ugn i 200 grader i…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten. potatisstärkelse, späck, nötkött, maskinurbenat svinkött (Finland), svål, joderat salt, bindvävsprotein av nöt, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, nötfett, dextros, maltodextrin, antioxidationsmedel E 301, kryddor (bl.a. koriander, ingefära, vitpeppar), konserveringsmedel natriumnitrit, aromer (bl.a. paprika). Svin- och nötkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074218
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 071 kJ / 258 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 8,1 g |
| Kolhydrat | 9,2 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 2,00 g |
| Kalcium | 6 mg |
| Fiber | 0,4 g |
| Kalium | 115 mg |
| Fosfor | 172 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


