Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Rödbetssallad är gott att ha tillsammans med exempelvis ugnstillagade frestelser, potatismos eller kött. Traditionell rödbetssallad passar också bra…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
konserverad rödbeta 73 % (rödbeta (Finland), sötningsmedel sackarin), majonnäs (rypsolja, vatten, socker, ättika, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, salt, rypsolja, ättika, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), ÄGGULA från frigående höns (Finland), modifierad majsstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriubensoat), arom)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850052465
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 570 kJ / 138 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 7,4 g |
| - varav sockerarter | 6,4 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,52 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

