Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kvargplättar Banan är ett läckert mellanmål som smakar för hela familjen. Kvargplättar får sin smak från mjuk kvarg och 100 % bananpuré.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg
Ingredienser
VETEMJÖL, banan (26 %), vatten, ÄGG från frigående höns (Finland), laktosfri KVARG 11 % (Finland), margarin (rapsolja, salt), VETEPROTEIN, MJÖLKPULVER, joderat salt, arom
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800024788
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 717 kJ / 170 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 5,2 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 0,65 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
