Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kvargplättar Kakao-Hallon är plättar med en mjuk smak som smakar hela familjen. De proteinrika kvargplättarna passar till frukost, mellanmål,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, VETEMJÖL, ÄGG från frigående höns (Finland), laktosfri KVARG 9 % (Finland), VETE- och MJÖLKPROTEIN, VETE- och risstärkelse, socker, margarin (rapsolja, salt), dextros, joderat salt, karamelliserad socker, kakaopulver med låg fetthalt, solrosolja, aromer, hallonsaftpulver, jäsningsmedel (E 450, E 500)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800019265
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 801 kJ / 190 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 0,68 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
