Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
De proteinrika kvargplättarna passar till frukost eller som mellanmål eller lätt måltid. Kvargplättar med äpple och kanel har en mjuk smak som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, VETEMJÖL, ÄGG från frigående höns (Finland), laktosfri KVARG 9 % (Finland), VETE- och risstärkelse, VETE- och MJÖLKPROTEIN, socker, margarin (rapsolja, salt), dextros, kryddor (äpple, kanel), joderat salt, solrosolja, jäsningsmedel (E 450, E 500), aromer
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850056487
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 740 kJ / 175 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 6,1 g |
| Protein | 8,9 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
