Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Krispig Kycklilng Schnitzel Kryddig 370g
Alla Atria produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 13,49 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Krispig kycklinglårfilé är en majspanerad delikatess av kycklinglår. Kycklingen är färdigt kryddad men du kan lägga till sås efter eget val.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling lårkött (81 %), vatten, majsgryn, kryddor (bl.a. tomat, paprika, chili, persilja, vitlök, spiskummin), joderat salt, socker, konserveringsmedel E 262, aromer (bl.a. paprika), maltodextrin. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800013003
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 630 kJ / 150 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 7,1 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


