Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Krispig Kycklinginnerfilé är en majspanerad och glutenfri kycklingdelikatess som är perfekt att servera med tillbehör eller som snacks med…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
inrefilé av kyckling (81 %), vatten, majsgryn, kryddor (paprika, lök, tomat, chili, svartpeppar, vitlök), joderat salt, socker, aromer (bl.a. paprika), citronfiber, maltodextrin, antioxidationsmedel E 331, dextros, förtjockningsmedel xantangummi. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800013836
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 501 kJ / 118 kcal |
| Fett | 1,3 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 7,5 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


