Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Rehti Balkan är en skinnfri knackkorv med mer smak än vanligt. Prova på en tomatbädd inlindad i bacon: Klyv tomaterna och lägg dem i en oljad…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (nöt, svin), vatten, späck, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), svål, joderad salt, dextros, aromer, rökarom, kryddor (koriander, paprika, vitpeppar), antioxidationsmedel E 301, hydrolyserad växtprotein, konserveringsmedel natriumnitrit. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074553
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 036 kJ / 250 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 8,8 g |
| Kolhydrat | 3,7 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

