Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Rehti Cheddarknackkorv är en utsökt och mångsidig skinnfri knackkorv, som är perfekt till både matlagning och snacks. Korven tillverkas av…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
svinkött, vatten, CHEDDAROST (10 %), stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), dextros, joderat salt, OSTPULVER, aromer (bl.a. OST, muskotnöt, paprika), späck, antioxidationsmedel E 301, rökarom, konserveringsmedel natriumnit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027765
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 135 kJ / 274 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 9,3 g |
| Kolhydrat | 4,9 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

