Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Rehti Chorizo Skinnfri Knackkorv 280g
Alla Atria produkterUngefär2,89 €
Vertailuhinta 10,32 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Rehti skinnfria chorizoknackkorv har en fantastisk smak som kryddar maten och är ett delikat tilltugg som sådan. Pröva också bruschetta, alltså…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, späck, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), svål, dextros, joderad salt, kryddor (paprika, vitlök, rök paprika, cayenne peppar, koriander), aromer (bl.a. paprika), antioxidationsmedel E 301, rökarom, konserveringsmedel natriumnitrit. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870077486
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 058 kJ / 255 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 8,7 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

