Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kunnon Arki Grillknackkorv, den välkända favoriten, är nu en del av Rehti-familjen och i ny design. Grillknackorven finns i en praktisk, liten,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), svinkött, potatisstärkelse, kycklingkött, fjäderfäfett, späck, nötkött, joderat salt, svål, potatisfiber, stabiliseringsmedel E 450, dextros, rökarom, antioxidationsmedel E 301, nötfett, aromer (bl.a. muskotnöt, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit. Svin-, nöt- och kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800028571
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 878 kJ / 212 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 7,6 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

