Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Rehti Kalkon Grill knackkorv är en smakrik och mångsidig kalkonbaserad korv som passar utmärkt både för matlagning och som snacks. De skinnfria…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, kött (kalkon, kyckling), maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), fjäderfäfett, potatisstärkelse, stabiliseringsmedel (E 1420, E 450), joderat salt, potatisfiber, förtjockningsmedel E 407a, dextros, kryddor (bl.a. ingefära, vitpeppar, koriander, tomat, gurkmeja, spiskummin, cayennepeppar), antioxidationsmedel (E 301, E 331), aromer (bl.a. paprika), rökarom, konserveringsmedel natriumnitrit. Kalkon och kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800027789
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 597 kJ / 143 kcal |
| Fett | 8,9 g |
| - varav mättat fett | 2,4 g |
| Kolhydrat | 6,8 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

