Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kunnon Arki Lätt Knackkorv, den välkända favoriten, är nu en del av Rehti-familjen och i ny design. En lättare, läcker skinnfri knackkorv som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), potatisstärkkelse, svinkött, svål, kycklingkött, fjäderfäfett, joderad salt, späck, stabiliseringsmedel E 450, dextros, rökarom, antioxidationsmedel E 301, aromer (bl.a. muskotnöt, paprika), konserveringsmedel natriumnitrit. Svin- och kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800028540
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 716 kJ / 172 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 7,7 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

