Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den lätta delikatessen Atria Rehti är en skinnfri knackkorv av köttigt fjäderfäkött med bara 5 % fett. Dessutom är det en Hjärtmärket produkt,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kalkonkött, vatten, kycklingkött, modifierad tapioka- och potatisstärkelse, fjäderfäfett, joderat salt, kaliumklorid, stabiliseringsmedel E 450, potatisfiber, förtjockningsmedel E 407a, dextros, antioxidationsmedel (E 301, E 331), kryddor (bl.a. ingefära, vitpeppar, koriander, tomat, gurkmeja, spiskummin, cayennepeppar), rökarom, aromer (bl.a. paprika), konserveringsmedel natriumnitrit. Kalkon- och kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074041
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 431 kJ / 103 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 3,6 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

