Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atrian Rehti Porkkananakki är en skinnfri knackkorv som innehåller 20 % inhemska morötter. Smaken och konsistensen är dock densamma som i en vanlig…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (kycklingt, svin), morot (20 %), späck, fermenterad socker, vatten dextros, joderat salt, aromer (bl.a. muskotnöt, paprika), svål, maltodextrin, antioxidationsmedel E 300, rökarom. Kyckling- och svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074645
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 032 kJ / 249 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 7,5 g |
| Kolhydrat | 4 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

