Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nötfärs av rasboskap har utmärkta smakegenskaper. Rasboskap är särskilt förädlade för köttets smakegenskaper, varför de används för de bästa…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
NÖT 100 %
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407840044265
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +4 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 759 kJ / 182 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 7,9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,14 g |
| Kalcium | 9 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 250 mg |
| Fosfor | 140 mg |
