Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Sammetslen Morot-Ingefärssoppa är en sammetslen och krämig purésoppa som är en bekväm lunch eller middag. Soppan smakar som den älskade moroten…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
morot 40 % (Finland), vatten, potatis, laktosfri GRÄDDE, lök, modifierad majsstärkelse, salt, socker, ingefära, ättika
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800021541
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 190 kJ / 45 kcal |
| Fett | 1,9 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 6 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,82 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


