Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Samettinen Tomat- och Brödostsoppa 300g
Alla Atria produkterUngefär2,25 €
Vertailuhinta 7,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Tomat- och brödostsoppa är en sammetsmjuk färdigsoppa som ger en smidig lunch, eller middag om du är småhungrig. Atria Samettinen tomat- och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
vatten, tomatpuré 12 % (EU), lök, Juustoportti BRÖDOST 3 %, Juustoportti laktosfri GRÄDDE, modifierad majsstärkelse, socker, ryps- och rapsolja, vitlök, salt, kryddor (svartpeppar, basilika, paprika)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800021213
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 255 kJ / 61 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 7 g |
| - varav sockerarter | 4,2 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,53 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


