Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Basturökt - finländarnas favorit i decennier. Rökt med rök från äkta al. Använd Atria Basturökt Pålägg av Gris på bröd eller mångsidigt i…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), joderad salt, förtjockningsmedel (E 407a, xantangummi), dextros, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880084900
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 413 kJ / 98 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 2,4 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

