Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Denna traditionella och fylliga svampsallad innehåller skogssvamp och färsk majonnäs. Atria svampsallad är gjord på fyra olika sorter av skogssvamp.…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
konservad svamp 56 % (champinjon, ostronmussling, skogriska, pepparriska, vatten, salt, surhetsreglerande medel citronsyra), majonnäs (rypsolja, vatten, socker, ättika, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, salt, rypsolja, ättika, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), ÄGGULA från frigående höns (Finland), modifierad majsstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriubensoat), arom), lök. Ursprung svampar EU och icke-EU.
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 712 kJ / 174 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

