Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Finsk bacon är ett ärligt finländskt bacon. Baconet tillverkas alltid av finländskt kött och i Finland. Atria Finsk bacon är därutöver det enda…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, joderat salt, späck, dextros, stabiliseringsmedel E 450, antioxidationsmedel (E 301, E 331, rosmarinextrakt), konserveringsmedel natriumnitrit. Svinkötts ursprung Finland.
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800017667
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 387 kJ / 335 kcal |
| Fett | 31 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


