Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Garanterat Mör Nöt Entrecote ca300g
Alla Atria Takuumurea produkterUngefär11,01 €
Vertailuhinta 36,70 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nötentrecôte är en grillklassiker vad gäller biffstekar. Den fylliga entrecôten är en delikat och saftig grillupplevelse. Förpackningen innehåller en…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
nötkött
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378063400005
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 784 kJ / 188 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 6 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 6 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 390 mg |
| Fosfor | 220 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


