Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Entrecôten är en utmärkt styckdetalj för biffar då dess fetthalt garanterar en god smak, och den är så mör att den inte kräver lång tillagning.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
nötkött
Kontaktuppgifter
Atria Suomi OyPL 900, 60060 ATRIA
EAN
2006038300004
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 784 kJ / 188 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 6 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 5,5 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 390 mg |
| Fosfor | 220 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


