Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Garanterat Mör nötytterfilé är ett mört biffkött. Köttets egna enzymer har fått möra köttet under noga kontrollerade förhållanden.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
nöt yttrefilé
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378431600006
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 521 kJ / 124 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 22 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 5,5 mg |
| Fiber | 0 g |
| Kalium | 390 mg |
| Fosfor | 220 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


