Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Tom Kha Kycklingsoppa är en snabb och smakrik måltidslösning i vardagens brådska. Tom Kha Kycklingsoppa tillverkas av finländskt kycklingkött…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
vatten, kokosmjölk, kycklingkött (12 %), champinjoner, morot, chili, nudlar (VETE, ÄGG, salt), lök, ingefära, joderat salt, socker, kryddor (bl.a. vitlök, chili, korianderblad, gurkmeja, galangal, cayennepeppar), modifierad majsstärkelse, aromer (bl.a. paprika), limejuicepulver, jästextrakt, citronjuicepulver. Kycklingköttets ursprung Finland. Det har inte används antibiotika under kycklings uppfödningstiden. Kan innehålla spår av sesamfrön, soja och mjölk
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 328 kJ / 79 kcal |
| Fett | 4,8 g |
| - varav mättat fett | 3 g |
| Kolhydrat | 5,5 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 3,1 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


