Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Kött- och potatisgratäng med tomat 300g
Alla Atria produkterUngefär3,59 €
Vertailuhinta 11,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Kött- och Potatisgratäng med Tomat är en utsökt gratäng gjord på finsk, miljövänlig och näringsrik skivad potatis och säljs i en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
potatis (Finland), laktosfri MATLAGNINGSGRÄDDE, morot, nötkött (15 %), tomat (7 %), lök, modifierad majsstärkelse, joderat salt, arom, dextros, kryddor (oregano, basilika, timjan, svartpeppar). Nötköttets urpsrung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800025105
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 545 kJ / 130 kcal |
| Fett | 7,5 g |
| - varav mättat fett | 4,1 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 4,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


