Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Grillsallad med vitlök är ett läckert tillbehör till grillmat. Atria Grillsallad med vitlök är gjord på kål, morot och färsk vitlöksmajonnäs.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
kål 42 % (Finland), vitlökmajonnäs (rapsolja, vatten, socker, ättika, ÄGGULA från frigående höns (Finland), senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rypsolja, färgämne sockerkulör, konserveringsmedel natriumbensoat, vitpeppar), kryddor (bl.a. vitlök), modifierad potatisstärkelse, joderat salt, förtjockningsmedel xantangummi, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), aromer), morot, lök
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860064564
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 754 kJ / 182 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 8 g |
| - varav sockerarter | 6,7 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

