Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smakrika Vegan Pasanda tar dig på en smakresa till Pakistan. Atria Vegan Pasanda kombinerar den pakistanska smakvärlden, edamamebönor, ärter,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
ärtproteinsås 51 % (vatten, svullet ärtproteinkross 9 % (EU), rypsolja, modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. tomat, vitlök, koriander, spiskummin, ingefära, gurkmeja, kanel, kardemumma, cayennepeppar, kummin, nejlika, chili), solrosolja, socker, farinsocker, joderat salt, aromer (bl.a. paprika)), ris -grönsaksmix 49 % (kokt ris (vatten, ris), ärt, broccoli, grön böna, SOJABÖNA)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860060894
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 420 kJ / 100 kcal |
| Fett | 3,8 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 0,99 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


