Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Lätt kryddade och mildrökta Atria Vuolu Kalkonfilé. De möra filéskivorna är färdiga att servera som sådana som t.ex. plockmat, men de passar även…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kalkon, vatten, joderat salt, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Till 100 g vara har använts 111 g kött. Kalkonkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800013577
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 518 kJ / 122 kcal |
| Fett | 1,7 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 27 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


