Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Vuolu Kyckling Fajitas är texmex- smaksatta skivor av hönsfilé för att ta bort hungern eller som mellanmål. Använd skivorna t.ex. som fyllning,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling, vatten, joderat salt, kryddor (bl.a. paprika, tomat, jalapeno, habanero), aromer (bl.a. paprika), antioxidationsmedel (E 301, E 300), konserveringsmedel natriumnitrit. Till 100 g vara har använts 115 g kött. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810018319
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 501 kJ / 118 kcal |
| Fett | 1,5 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 26 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


