Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Lätt kryddade och mildrökta Atria Vuolu Kycklingfilé Mjukt Rök. De möra filéskivorna är färdiga att servera som sådana som t.ex. plockmat, men de…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling, vatten, joderat salt, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Till 100 g vara har använts 113 g kött. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880085075
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 472 kJ / 112 kcal |
| Fett | 1,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 25 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


