Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Läcker rökta möra stekskivor vid hunger och då man vill smaka på något gott. Dessa matiga Atria Vuolu Rökt grisstek skivor passar utmärkt att…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
stek av gris, vatten, joderat salt, stabiliseringsmedel E 450, dextros, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Till 100 g vara har använts 102 g kött. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880085174
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 453 kJ / 107 kcal |
| Fett | 2,4 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 0,2 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


