Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den garanterat eldiga versionen av köttig Wilhelm, favoriten hos de som gillar kött av A-klass. Den här duger även för den mer krävande…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, vatten, späck, kryddor (bl.a. paprika, vitlök, ingefära, spiskummin, Carolina Reaper -chili), joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), socker, jästextrakt, aromer (bl.a. muskotnöt), antioxidationsmedel E 301, hydrolyserad majsprotein, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800000980
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 177 kJ / 284 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 9,3 g |
| Kolhydrat | 1,8 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


