Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Wilhelm-korv som är känt för sin köttighet, med chili-smältost för att tillsätta eldighet och saftighet. Från denna läckra delikatess kan du till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
svinkött, vatten, smältost 10 % (OST, vatten, smältsalter (E 452, E 331, E 339), SMÖR, salt), tomatpuré, späck, joderat salt, kryddor (bl.a. paprika, jalapeno, vitpeppar, ingefära), stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), gelatin, dextros, antioxidationsmedel E 301, aromer (bl.a. muskotnöt), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870078766
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 115 kJ / 269 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 9,2 g |
| Kolhydrat | 1,4 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


