Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Äkta grekisk fetaost tillför smak och saftighet samt omväxling till korvstekningen till Wilhelm, som är känd för sin köttighet. Du kan tillreda den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
svinkött, vatten, fetaost 6 % (FÅR- och GETMJÖLK, salt, syrakultur, löpe), späck, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), kryddor (bl.a. svartpeppar, vitpeppar, paprika, vitlök), dextros, aromer (bl.a. muskotnöt), antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870078827
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 156 kJ / 279 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 9,5 g |
| Kolhydrat | 1 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


