Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Wilhelm Grillibalkan utan skinn passar till såväl matlagning som grillning. Den här Wilhelm-delikatessen för köttätare som gillar kött av A-klass är…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, späck, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), joderat salt, dextros, aromer (bl.a. muskotnöt), kryddor (bl.a. koriander, paprika), hydrolyserad växtprotein (raps, majs, solros), antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Nöt- ovh svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870073433
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 102 kJ / 266 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 9,4 g |
| Kolhydrat | 2,8 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


