Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Atria Wilhelm Hujoppi Knackkorv 330g
Alla Atria Wilhelm produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 12,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Wilhelm Hujoppi är en lång knackkorv som sticker ut från båda ändarna av varmkorvsbrödet. En köttig, mustig, rökt knackkorv med en grundsmak…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, köttbuljong kokt från köttiga nötben (vatten, kryddor (bl.a. lagerblad, vitpeppar), lök, morot, tomatpuré, karamelliserad socker, salt, modifierad majsstärkelse), joderat salt, stabiliseringsmedel E 450, dextros, kryddor (bl.a. koriander, ingefära, paprika), aromer (bl.a. paprika, muskotnöt), antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (får). Kraftigt saltad. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800020681
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 239 kJ / 299 kcal |
| Fett | 27 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,20 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

