Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En klassiker bland ostgrillkorvar från Wilhelm-produktfamiljen för de som gillar kött av A-klass. Denna delikatess med ost smakar som den är grillad…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
svinkött, vatten, OST (8 %), späck, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), dextros, kryddor (bl.a. vitpeppar, ingefära, paprika), antioxidationsmedel E 301, aromer (bl.a. muskotnöt), konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870078797
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 206 kJ / 291 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


