Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Köttig korvbiff med ost av inhemskt kött för köttätare som gillar kött av A-klass. Prova korvbiff som en genialisk pizzabotten och toppa med ketchup,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
svinkött, vatten, OST (8 %), späck, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), dextros, kryddor (bl.a. vitpeppar, ingefära, paprika), antioxidationsmedel E 301, aromer (bl.a. muskotnöt), konserveringsmedel natriumnitrit. Svinköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407880080643
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 169 kJ / 282 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 9,7 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


