Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Wilhelm Kukko är en traditionell grillkorv av inhemskt kycklingkött och även kötthalten är typiskt hög för Wilhelm på 77 procent. Servera till…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (77 %), vatten, rypsolja, stabiliseringmedel (E 1412, E 450), joderat salt, fjäderfäfett, dextros, aromer (bl.a. muskotnött), kryddor (koriander, vitlök, muskotnöt, vitpeppar), socker, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (svin). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870075482
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 024 kJ / 247 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 3,7 g |
| Kolhydrat | 3,7 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


