Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Wilhelm kycklingknackkorv med skinn är en köttig knackkorv som passar utmärkt för matlagning och avslappnade måltider. Knackkorvarna är gjorda…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött, fjäderfäfett, vatten, kycklingbuljong kokt från chickenben (vatten, kryddor (bl.a. lagerblad), morot, lök, purjolök, palsternacka), modifierad potatisstärkelse, joderat salt, dextros, kokosmjölkpulver, kryddor (bl.a. cayennepeppar, vitlök, ingefära, paprika), stabiliseringsmedel E 450, citronsaftpulver, aromer (bl.a. muskotnöt), antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit, naturtarm (får). Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800011511
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 037 kJ / 250 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 5,4 g |
| Kolhydrat | 4,1 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

