Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Atria Wilhelm skinnfri knackkorv är en mycket köttig och läcker knackkorv även för krävande smak. Knackkorven har en hög kötthalt på över 90 %, och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött (svin, nöt), vatten, köttbuljong kokt från nötben (vatten, kryddor (bl.a. lagerblad, vitpeppar), lök, morot, tomatpuré, karamelliserad socker, salt, modifierad majsstärkelse), joderat salt, stabiliseringsmedel E 450, dextros, kryddor (bl.a. koriander, ingefära, paprika), aromer (bl.a. paprika, muskotnöt), rökarom, antioxidationsmedel E 301, konserveringsmedel natriumnitrit. Svin- och nötköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800011498
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 268 kJ / 307 kcal |
| Fett | 28 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

