Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Korvburgaren består av en köttig korvbiff och skivad cheddarost i hamburgerbröd. Atria Wilhelm Korvburgare är av finländskt fläskkött. Värm…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Wilhelm Traditionell korvbiff 56 % (svinkött, vatten, späck, salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), kryddor (bl.a. kummin, chili, koriander, vitlök, ingefära), glukossirap, aromer (bl.a. muskotnöt), antioxidationsmedel E 301, dextros, konserveringsmedel natriumnitrit. Korvbiff kötthalt 75 %. Svinköttets ursprung Finland), semla 35 % (VETEMJÖL, vatten, socker, vegetabilisk olja, jäst, joderat salt, emulgeringsmedel E 472e , mjölbehandlingsmedel E 300), cheddarost 9 % (smältost (OST, vatten, SMÖR, smältsalter (E 331, E 339), arom (OST), salt, konserveringsmedel E 200, färgämnen (betakaroten, E 160c), stabiliseringsmedel solroslecitin). Kraftigt saltad
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 150 kJ / 276 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 6,7 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,2 g |

